Klocki LEGO kojarzą się głównie z zabawą dla najmłodszych. Jednak oferta firmy LEGO bardzo się rozszerza i obecnie obejmuje zestawy, które mogą budować także dorośli. Jedną z takich serii jest LEGO Architecture. Co wyróżnia te niezwykłe klocki?

Znane wszystkim budynki zbudowane z LEGO

LEGO Architecture to seria budowli obejmująca najbardziej znane miejsca na świecie. Dzięki nim można przenieść się do innego kraju, a także odświeżyć wspomnienia z podróży. Seria powstała w 2008 roku i przedstawiała z początku dwa budynki Chicago – wieżowce Willis Tower i John Hancock Center. Najpierw seria obejmowała amerykańskie budowle, a następnie przestawiała miejsca z każdego zakątka świata.

Jedne z bardziej znanych budowli, jakie możemy stworzyć w tej serii LEGO to:

– wieża Eiffla;

– Statua Wolności;

– Tadż Mahal;

– piramida Cheopsa;

– Biały Dom.

Te konstrukcje zbudowane z klocków LEGO są niezwykle precyzyjnie wykonane, trwałe i śmiało można je postawić jako ozdobę w pokoju gościnnym. Klocki te wiernie odwzorowują istniejące budynki. Już jedno zerknięcie na te perły architektury może z powrotem przenieść nas w wakacyjny nastrój. Zestawy te obejmują również możliwość zbudowania panoramy miast – Tokio, Paryża, Nowego Jorku, Singapuru czy Londynu.

Zabawa dla całej rodziny

Zakup budynków z serii LEGO Architecture to zapewnienie wielu godzin zabawy dla całej rodziny. Dorośli mogą wrócić wspomnieniami do czasów, gdy sami jako dzieci, budowali prostsze konstrukcje z klocków. Omawiana seria LEGO zawiera sporo różnych zestawów. Na pewno każdy znajdzie perłę architektury, która szczególnie mu się spodoba i którą będzie chciał zbudować.

Czy warto zainwestować w klocki LEGO Architecture? Zestawy te nie należą do najtańszych. Doskonalą jednak umiejętności techniczne oraz wiedzę o świecie. Do zestawów dołączona jest broszurka, która opowiada o historii danego budynku, jego architekcie itd. Budując więc samodzielnie lub razem ze swoimi dziećmi, każdy się czegoś nauczy. To niezwykle rozwijająca rozrywka. Warto więc pomyśleć o zakupie Lego architecture (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online) dla siebie albo na prezent dla kogoś bliskiego.